Gościniec Bojarski na Podlasiu

Do Gościńca trafiliśmy poniekąd przypadkowo. W związku z COVID-ową sytuacją jeszcze dwa dni przed planowanym terminem sierpniowego urlopu, nie wiedzieliśmy, gdzie ów urlop spędzić. Plany były różne, a jednym z nich było Podlasie, od dawna znajdujące się na mojej liście marzeń podróżniczych.

Jako, że wybraliśmy się na urlop w szczycie sezonu turystycznego, w samym środku lata, zaraz po uruchomieniu bonów turystycznych to okazało się, że z noclegami, nawet na Podlasiu, jest lipa. Właściwie nie było w czym wybierać, więc finalnie szukaliśmy noclegu „gdzie popadnie” i tak na sam początek, zupełnie niespodziewanie, trafiła nam się perełka w Narewce.

Narewka przepływająca przez teren Gościńca

Bojarski Gościniec to całkiem spory nieogrodzony teren znajdujący się nad samą rzeką Narewką w miejscowości Narewka. Gościniec leży na skraju Puszczy Białowieskiej. Stanowi bardzo dobrą bazę na poznawanie Podlasia: od Puszczy Białowieskiej po Zalew Siemianówka samochodem, na rowerach czy kajakiem.

Jeden z domów mieszkalnych

Dla gości udostępnione są cztery duże, stare, odrestaurowane drewniane budynki. W tym ze zdjęcia tytułowego mieszkaliśmy. W jednym mieści się restauracja (w której podawane są między innymi śniadania). Restauracja w Gościńcu ma bardzo dobrą kuchnię, rewelacyjne wędliny i miody pitne!

Dodajcie do tego duży taras z widokiem na łąki, pola, rzeczkę i co jakiś czas przychodzące zwierzęta i jest bajka. W środku kominek, więc zimą pewnie też jest klimatycznie. W Gościńcu jest możliwość wypożyczenia rowerów albo kajaków. Personel pomaga w organizacji spływu, który można rozpocząć lub zakończyć przy samym tarasie restauracyjnym.

Restauracja i dom mieszkalny

Jeśli nie macie ochoty na aktywności, można po prostu posiedzieć na leżaku na przystrzyżonej trawce i poczytać książkę rozkoszując się otaczającą przyrodą.

Same pokoje oceniłabym jako przeciętne, jednak cała reszta tworzy naprawdę fantastyczny klimat. Miejsce jest idealne, by pojechać na weekend w kilka osób. Ja rezerwowałam nocleg przez booking. Strona obiektu tu.

Jeśli post Ci się podoba lub uważasz, że może kogoś zainspirować, będzie mi miło, gdy go udostępnisz lub polubisz:)

Leave A Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.