Warszawa – koniecznie idźcie na van Gogha!

W halach Expo na warszawskiej Woli do 19 stycznia 2022 trwa multimedialna wystawa obrazów Vincenta van Gogh’a. Absolutnie nie jestem znawczynią malarstwa ani też oglądanie go nie stanowi dla mnie super rozrywki, natomiast ta wystawa jest w mojej ocenie rewelacyjna.

Wchodzisz do sporej, ciemnej sali, w której na ścianach i w kilku miejscach na środku sali wyświetlają się wielkie obrazy artysty. Dodatkowo obrazy są ożywione, poruszają się, towarzyszy im muzyka oraz co jakiś czas czytane listy van Gogha do swojego brata, Theo, z którym był bardzo blisko związany i do którego napisał kilkaset listów.

Listy te są jednym z ważniejszych źródeł informacji na temat życia i stanu zdrowia malarza. Pamiętajmy, że to postać tragiczna, cierpiąca, która nie została doceniona za życia. 

Bilety na wystawę są drogie (55-65 zł). Pokaz trwa ok. 30 minut. Trochę za drogie, choć zdecydowanie nie miałam poczucia zmarnowanych pieniędzy. Wystawa była wcześniej wystawiania w kilku europejskich miastach jak Paryż, Moskwa czy Berlin, w Azji i Ameryce.

Bardzo polecam.

Jeśli post Ci się podoba lub uważasz, że może kogoś zainspirować, będzie mi miło, gdy go udostępnisz lub polubisz:)

Leave A Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.