Singapur – Kambodża – Tajlandia – przygotuj swój plan podróży!

Singapur – Kambodża -Tajlandia – jak zorganizować podróż?

Przedstawiony wariant obejmuje podróż trwającą około miesiąca. Uważam, że to bardzo dobra ilość czasu, by poczuć klimat Azji, jednak wiem, że często trudno może być dostać tak długi urlop, więc zachęcam do wybrania interesujących fragmentów w zależności od własnych preferencji.

Czas w Azji to czas pełen wrażeń, zachwytów, zderzenia z zupełnie odmienną kulturą, z ludźmi pełnymi uśmiechu, z chaosem i podejściem do życia innym niż to, które dominuje w naszej środkowoeuropejskiej kulturze.

Póki co podróż najlepiej zacząć od Bangkoku. Są różne opcje dostania się do niego, jednak najlepszy wydaje się być lot Emirates z przesiadką w Dubaju lub lot Qatar Airways z przesiadką w Doha. Od 15 maja 2018 roku można będzie polecieć bezpośrednio z Warszawy Lotem do Singapuru i wówczas rozpoczęcie podróży od Singapuru będzie bardzo dobrym pomysłem.

Singapur – 3 – 5 dni

Singapur, malutkie miasto państwo zachwyca kuchnią, czystością i porządkiem. Niby Azja, ale ukazująca diametralnie inne oblicze niż Kambodża czy Tajlandia. W Singapurze byliśmy zdecydowanie za krótko, bo tylko 3 mega intensywne dni. Śmiało można spędzić tam 5 dni, a nawet dłużej.

Kambodża – 3 – 5 dni

Kambodża oferuje sporo. 3-5 dni to nie jest szał, w związku z tym jeśli dysponujecie tylko taką ilością czasu, warto zacząć od Siem Reap i słynnego kompleksu świątynnego Angkor Wat.

  • Angkor Wat – 2-3 dni – przeznaczyliśmy na niego dwa dni i było w sam raz. Było gorąco, bardzo sucho i bardzo pięknie. To miejsce tak magiczne, tak cudowne, że nigdy nie widziałam równie pięknego
  • Siem Reap – 1 dzień + wieczory – miasteczko było dla nas zaskoczeniem. Spodziewałam się zwykłego miasta, położonego w pobliżu niebywałej atrakcji. A ono ma swój klimat, jest bardzo przyjemne i warto poświęcić mu trochę uwagi

Tajlandia – 11 – 24 dni

  • Bangkok – 2-4 dni

Bangkok to bardzo dobre miejsce na start, aklimatyzację i zwalczenie jet laga. To również idealna baza wypadowa. Poniżej więcej na temat Bangkoku:

W bliskiej okolicy Bangkoku:

  • Ajutthaja czyli dawna stolica Tajlandii – 1 dzień
  • Ancient City (Tajllandia w miniaturze) – 1 dzień

Pozostałe atrakcje:

  • Chiang Mai – 2-4 dni
  • Hua Hin – idealne na kitesurfing – 2-3 dni
  • pływający targ w Damnoen Saduak lub jakiś inny – 1 dzień
  • wyspy i piękne plaże – jest dużo opcji. My zdecydowaliśmy się na Railay Beach należące do Krabi – ilość czasu bardzo zależna od preferencji (2-3 dni minimum)
  • Park Narodowy Khao Sok czyli ogromna dżungla pełna dzikich zwierząt, poprzecinana wapiennymi skałami wyrastającymi prosto z jeziora Chiaw Lan – 2-4 dni
Railay Beach, Krabi, Tajlandia

Jeśli post Ci się podoba lub uważasz, że może kogoś zainspirować, będzie mi miło, gdy go udostępnisz lub polubisz:)

Leave A Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.